→ 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ←

Dr Tarsa Keymag Safir NP Gübresi 27-5-0 Azot 25kg

  • 1.049,90 TL
Ücretsiz Kargo
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Dr Tarsa Keymag Safir NP Gübresi 27-5-0 Azot 25kg

Ürün Durumu: Sıfır, Ambalajında

Dr Tarsa Keymag Safir | NP gübresi
27-5-0


İçerik
Elementler    % w/w

Azot (N):     %27
Potasyum (P2OS):     %5

Azot; bitkide vegetatif gelişmeyi sağlayan önemli bir elementtir. Bitkilerin dal, sürgün, yaprak gibi yeşil aksamının gelişmesi, fotosentez etkinliği, kök ve gövde oluşumu için önemli bir elementtir. Besin maddeleri içerisinde kendisini en çabuk azot noksanlığı hissettirir. Bu yüzden azot, bitki besin maddeleri içerisinde, en önemlisidir ve gübrelemede en çok kullanılanıdır.

Azot noksanlığında bitkilerde, büyüme ve gelişme hızlı bir şekilde yavaşlar, bitki küçük kalır. Sürgün sayısı az ve sürgün boyu normalden kısadır. İlerlemiş azot noksanlığında sürgünler kıvrılarak aşağı doğru büyür. Yapraklar küçülerek vaktinden önce dökülür ve ağır kloroz (sararma) görülür. Bitki yaşlılık hormonu salgılar ve kök gelişimi zayıftır. İnce ve zayıf kökler görülür.

Azot noksanlığı öncelikle kendini yaşlı yapraklarda gösterir.

Azotun fazla verilmesi durumunda ise bitkide anormal boya kaçma, bitki dokularında gevşekleşme, bitkide yatma, hastalıklara karşı direncin azalması, geç çiçeklenme ve raf ömründe kısalma, şeker sentezinde azalma, erken meyve dökülmesi, depo hastalıklarının artması gibi olumsuzluklar gözlemlenir.

Fosfor, çiçeklenme biyolojisi, tohum oluşumu, enerji transferi (ATP),gen aktarımı (DNA) gibi konularda mutlak gereklidir. Fosfor noksanlığı bitkinin en çok generatif yönden zarar görmesine neden olur.


Kullanım Alanı :
Keymag Safir yüksek miktarda Azot içerigi ile her bitkide bitkinin azot ihtiyacını gidermek için kullanılabilir. Fosfor içerigi sayesinde bitkilere enerji sağlar ve bitkilerin daha yesil kalmasını saglar. Fosforlu gübrelemelerinize destek saglar. Nıtrat Azotu içeriginin yüksek olmasından dolayı Azotu bitkiler daha hızlı alırlar.

Keymag Safir direk topraga uygulanabildigi gibi damlama sisteminden ve yagmurlama sisteminden de rahatlıkla uygulanabilir. %100 suda çözünen bir gübredir.

 

Kullanım Tavsiyeleri

BitkiDoz
(kg/da)
Açıklama
Mısıf4-5Damlama her uygulamada
Bugday,Arpa10-15Tabanda uygulama
Üzüm3-4Damlama her uygulamada
Patates4-5Yağmurlama her uygulamada
Pancar3-4Yağmurlama her uygulamada
Sebzeler(Domates,Biber vs.)2-3Damlama her uygulamada
Meyve Agaçları3-4Damlama her uygulamada
Yonca, Fig, Yem bezelyesi2-3Yağmurlama her uygulamada
Fındık10-15Tabanda uygulama

 
 
 
Merhaba,

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz hafta içi günlerde yoğunluk durumuna göre saat 16:00'a kadar, Cumartesi günleri ise saat 11:30'a kadar siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Pazar günü verecek olduğunuz siparişiniz, Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. Mobil Taşıma bölgelerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir. 

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

ziraidepo.com olarak keyifli alışverişler, sağlıklı günler dileriz.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...