→ 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← --------------------ziraidepo-------------------- → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← --------------------ziraidepo-------------------- → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← --------------------ziraidepo-------------------- → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← --------------------ziraidepo--------------------

Doktor Tarsa Bolikel XP Fe-HBED Demir Şelatı 1kg

Ürün Durumu: Paketinde, 1kg

Bolikel XP ® | Fe-HBED Ec Fertilizer Demir Şelatı 
İçerik
Suda çözünür demir (Fe)           % 6
HBED ile şelatlı demir (Fe)         % 6
Orto-Orto HBED ile şelatlı demir (Fe)   % 6

Demir ülkemiz topraklarında en fazla noksanlığı görülen elementlerden biridir. Ancak, noksanlığı toprakta az bulunmasından dolayı değil, topraklarımızın yüksek pH ve yüksek kireç içeriğinden dolayıdır.

Demir (Fe) noksanlığı ilk önce genç yapraklarda ve özelliklede yeni oluşanlarda kendini gösterir. Tipik olarak damarlar arasında kloroz (sararma) ortaya çıkar, damarlar yeşil kalır. Demir (Fe) noksanlığının ileri durumlarında hiç klorofil sentezlenemediği için yaprak beyaz olabilir.

Bu nedenle ülkemizde demir (Fe) topraktan verildiği zaman şelatlı olarak verilmelidir.

 

Kullanma Dozu

BitkiDoz (kg/100L su)Dönem
Tarla bitkileri (Genel)0,4-0,8 kg/daEkim, dikim öncesi gerekli miktar toprağa serpilir veya toprağa sprey olarak uygulanır. Uygulama sonrası toprak karıştırılır.
Bahçe bitkileri (Genel)0,1-0,3 kg/daDoğrudan sulama sistemleriyle uygulanır. Toprağın ilk 10 cm derinliğini ıslatacak kadar yeterli su kullanılmalıdır.
Narenciye40-150 g/ağaçUygulamayı takiben demir şelatını toprağa indrimek için hemen yeterli sulama yapılmalıdır.
Yumuşak çekirdekliler30-60 g/ağaç

Uygulama

Bolikel XP® tarımsal analiz sonucuna göre veya ilk demir noksanlık belirtileri görülmeye başladığında kullanılmalıdır. Noksanlığa göre sezon boyunca devam edilebilir. Doğrudan toprağa uygulanır veya damla sulama sistemleriyle, diğer sulama sistemleriyle beraber uygulanabilir. Toprak üzerine serpilmiş ise en kısa zamanda toprakla karıştırılmalıdır. Meyve ağaçlarında taç izdüşümü 15-20 cm daire şeklinde kazılarak hendeğe uygulanıp, üstü kapatılır. Uzun süreli etkilidir.

Sert çekirdekliler30-60 g/ağaç
Üzüm4-8 g/omca
Üzüm (Yüksek sistemler)8-20 g/omca
Fidanlıklar2-3 kg/da
Çilek0,25-0,5 kg/da
Sebzeler0,25-0,3 kg/da
 
 
Merhaba,

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz hafta içi günlerde yoğunluk durumuna göre saat 16:00'a kadar, Cumartesi günleri ise saat 11:30'a kadar siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Pazar günü verecek olduğunuz siparişiniz, Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. Mobil Taşıma bölgelerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir. 

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

ziraidepo.com olarak keyifli alışverişler, sağlıklı günler dileriz.
 
Yükleniyor...