→ 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ←

Doktor Tarsa Kalsıyum Nıtrat Hydroponica 25 Kg Suda Çözünür Gübre

  • Doktor Tarsa Kalsıyum Nıtrat Hydroponica 25 Kg Suda Çözünür Gübre
  • Ürün Kodu: STK000014868
  • Barkod: 6248021716294
  • Marka: DR TARSA
  • Stok: 20+
  • 1.374,90 TL
Ücretsiz Kargo
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Doktor Tarsa Kals iyum Nıtrat Hydroponica 25 Kg Suda Çözünür Gübre
 
15,5-0-0+26,3 CaO
 
 

İçerik

Elementler% w/w
Toplam Azot (N)15,5
Nıtrat Azotu (NO3)14,4
Amonyum Azotu (NH4)1,1
Suda Çözünür Kals iyum Oksit (CaO)26,3
HYDROPONICA Calnit tamamen suda çözünür azot ve kals iyum gübresidir.
Akıcı, ince granül yapıda ve kalıntı bırakmadan suda hızlıca çözünür.
HYDROPONICA Calnit tüm fertigasyon sistemleri için kullanıma uygundur. Kalite unsurlarının iyileşmesine ve ürünün pazarda raf ömrünün artmasına yardımcı olur.
Karışabilirlik;
HYDROPONICA Calnit diğer bütün suda çözünür gübreler ile karışabilir. Sadece fosfat ve sülfat içeren gübre çözeltileriyle karıştırılamaz.
 
 
Yüksek saflık;
HYDROPONICA Calnit klor, sodyum ve ağır metaller içermez.
 
 
Nıtrat azotunun görevleri;
Bitkide hızlı ve gözle görülür gelişmeye etkisi vardır.
Uçucu değildir ve toprak parçacıklarına bağlanmaz, böylece her an bitkiye elverişlidir. Genelde bütün bahçe bitkileri ve önemli zirai bitkiler için tercih edilen azot kaynağıdır. Potasyum, kals iyum ve magnezyum gibi katyonların bitki tarafından alımını teşvik eder.
Kals iyumun görevleri;
Hücre duvarını sağlamlaştırır, bunun sonucunda daha iyi kalite, raf ömrü ve pazarlanabilir ürün hasadı elde edilebilir.
Hücre duvarının sağlamlığını arttırmaya, dolayısıyla bitkinin hastalık ve zararlılara karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olur.
Toprak yapısının iyileşmesine, aynı zamanda yüksek verimli bir bitki için ideal kök gelişiminin oluşmasına katkı sağlar.
Kals iyum Noksanlığı
Domateste çiçek uçburnu çürüklüğü, salatalıkta uç yanıklığı, patateste iç pas lekesi sıkça görülen bazı kals iyum noksanlığı belirtileridir. Kal siyumun bitkiye alımı pasif olarak transpirasyon hareketi ile gerçekleştiğinden, bitkinin kals iyuma ihtiyacı olduğu zaman kök bölgesinde tamamen suda çözünür elverişli kals iyum bulunması gereklidir.
 
 
Damla Sulama Yoluyla Kökten Uygulama
Bitkilerin hızlı büyüme ve gelişme dönemlerinde 3-5 kg/da dozda Hydroponica Calcinit kullanılmalıdır. Bitkinin hızlı büyüme dönemlerinde aşırı vegetatif gelişmeye neden olmadan dengeli bir büyümeye sağlar.
 
Merhaba,

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz hafta içi günlerde yoğunluk durumuna göre saat 16:00'a kadar, Cumartesi günleri ise saat 11:30'a kadar siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Pazar günü verecek olduğunuz siparişiniz, Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. Mobil Taşıma bölgelerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir. 

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

ziraidepo.com olarak keyifli alışverişler, sağlıklı günler dileriz.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...