→ 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ←

Doktor Tarsa Hydroponica Potasyum Nıtrat Gübre 25kg

  • 1.599,90 TL
Ücretsiz Kargo
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Doktor Tarsa Hydroponica Potasyum Nıtrat 25kg

Ürün Durumu: Sıfır, Orjinal Ambaljında, 25 kg

Hydroponica Potasyum Nıtrat
Saf, Orijinal
13,5-0-45,5


İçerik
Elementler    % w/w

Toplam Azot (N): 13,5
Nıtrat Azotu (NO3): 13,5
Suda Çözünür Potasyum Oksit (K2O): 45,5

Yüksek saflık - Bitkilere zararlı hiçbir element içermez; klor bileşikleri, sodyum ve ağır metallerden aridir.
%100 çözünürlük - İnce kristal yapısı nedeniyle suda hızlı erir, kekleşmez. Uzun süre özelliğini kaybetmeden depolanabilir.
Karışabilirlik - Tüm suda çözünür gübrelerle karıştırılabilir. Yapraktan uygulamalarda çoğu pestisitle uyumludur.
Nıtrat azotu - Uçucu değildir. Katyonların (Ca+2, Mg+2…) bitkiye alımını teşvik eder. Nıtrat bitki büyümesi için en etkili azot kaynağıdır.

Ürün Kalitesine Etkileri
Bitkide meyve lezzeti, suyu ve vitamin içeriğini, kuru madde miktarını (Brix),don ve soğuklara karşı daynıklılığını, hastalık ve zararlara karşı direncini arttırmaya yardımcı olur.
Meyvenin / şeker asit oranının ve renginin iyileşmesinde, uniform ve aynı zamanda olgunlaşmada etkilidir.
Meyvenin raf ömrünün uzamasında, çatlamalarının ve deformasyonlarının azaltmada rol oynar.

Verime Etkileri
Meyve, dane ve yumru ağırlıkları,
Çiçek, tohum ve meyve sayısı,
Meyve gözü oluşumu ve meyve tutumunun artmasına yardımcı olur.
Bitkisel üretimin her safhasında bitkilerin sağlıklı büyüme ve gelişme göstermeleri için potasyum beslenmesine ihtiyaçları vardır. Potasyum bitki dikim/ekiminden itibaren bitkilere artan dozlarda sürekli olarak uygulanmalıdır. Bitkiler potasyuma en çok meyve tutumu-gelişme döneminden itibaren ihtiyaç duyarlar. Bitkilere düzenli ve yeterli miktarlarda uygulanan potasyum; verimin artmasında, kalite unsurlarının iyileşmesinde ve ürünün pazarda raf ömrünün artmasında etkilidir.

Damla Sulama Yoluyla Kökten Uygulama
Bitkilerin meyve oluşturma, gelişme ve hasat dönemlerinde 2-5 kg/da dozda Hydroponica Potasyum Nıtrat kullanılmalıdır. Bitkinin gelişme ve hasat dönemlerinde kaliteli meyve ve bol ürün alınmasına ve dengeli bir büyüme göstermesine yardımcı olur.

Karışabilirlik
Hydroponica Potasyum Nıtrat , birçok gübre ile karışabilir fakat yine karıştırmadan önce karışım testi yapılması gerekir. Damla sulama, yağmurlama ile uygulanabilir. Uygun dozlar, tarımsal analiz sonuçlarına göre uzman danışman tarafından belirlenir.

Hydroponica suda erimiş olarak yapraktan, damlama sisteminden; granül halinde serpme, mibzer verya fırfır ile uygulanabilir.
 
 
Merhaba,

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz hafta içi günlerde yoğunluk durumuna göre saat 16:00'a kadar, Cumartesi günleri ise saat 11:30'a kadar siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Pazar günü verecek olduğunuz siparişiniz, Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. Mobil Taşıma bölgelerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir. 

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

ziraidepo.com olarak keyifli alışverişler, sağlıklı günler dileriz.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...