→ 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← --------------------ziraidepo-------------------- → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← --------------------ziraidepo-------------------- → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← --------------------ziraidepo-------------------- → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← --------------------ziraidepo--------------------

Rebell Rosso Fındık, Dalkıran ve Daldelen Yapışkanlı Böcek Tuzağı

  • Ürün Kodu: 8.698403002015E+14
  • Barkod: 6241452397056
  • Marka: REBELL
  • Stok: 12
  • 149,90 TL
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Rebell Rosso Fındık, Dalkıran ve Daldelen Yapışkanlı Böcek Tuzağı

Ürün Durumu: Sıfır

Ürün içeriği: 1 paket içi 3 adet kırmızı rebell rosso yapışkan, 3 adet plastik kutu
Ürün içeriğinde etil alkol ve bulunmamaktadır.

Rebell® rosso
Fındık ve benzeri meyve/orman ağaçlarının kabuk böceklerinden Dalkıran ve Daldelen için Kırmızı kanatlı yapışkan tuzak

Fındıkta Dalkıran ve Daldelen kontrolü için
Rebell® rosso görsel tuzağı (Kırmızı kanatlı yapışkan tuzak),fındık bahçelerinde Kabuk böcekleri (Dalkıran, Xyleborus dispar ve Daldelen, Lymantor coryli)'nin mücadelesinde kimyasal ilaç kullanmadan, kitle yakalama amaçlı olarak doğrudan mücadelesi içindir.

Dalkıran ve Daldelen Hakkında
Kabuk böcekleri Karadeniz bölgesinde sahile yakın tüm fındık bahçelerinde, orta ve yüksek kuşakta bahçelerde yaygın olan önemli zararlılardır. Fındıktan başka şeftali, elma, kayısı, erik, armut, kivi, trabzonhurması gibi meyve ağaçlarıyla, kızılağaç, kestane, gürgen ve meşe gibi orman ağaçlarına da zarar verirler.

Kabuk böcekleri'nin erginleri 2-3.5 mm uzunluktadır. Larva ve pupaları 4-5 mm uzunlukta ve kirli beyaz renktedirler.

Dallarda delikler ve galeriler açmak suretiyle ağaçların zayıflamasına, yan dalların kurumasına ve kırılmasına neden olurlar. Bu şekilde ürün veren dallar ortadan kalkar. Ayrıca böceğin giriş yaptığı yerde akıntılar oluşur, gövde ve dal üzerinde siyahımsı lekeler meydana gelir.

Ağaç dallarında oluşturdukları galeriler içinde ergin döneminde kışı geçirir. Dalkıran dişilerinin çıkışı, mart ayından itibaren, günlük hava sıcaklığı 18-20°C'ye çıktığında başlar. Uçuş süresi iklim koşullarına bağlı olarak 3 ile 6 hafta arasında değişir. Erginlerin asıl ve yoğun çıkışı haziran sonu ile ağustos ayının ilk haftası arasında yaklaşık 6 haftalık bir sürede gerçekleşir. Ormanlardan ya da istilaya uğramış meyve bahçelerinden 100 m' ye kadar göç edebilirler. Yılda bir döl verir.

Kullanım Şekli
*Kutu içerisindeki şemaya bakılarak tuzak hazırlanır.
*Tuzak dört kanatlı yapışkan levha ve hemen altında asılan 1 (bir) litrelik plastik şişeden oluşmaktadır.
*Plastik şişeye 1:1 oranında su ve % 96'lık etilalkol karışımından 1/2 (yarım) litre konulur.
*Tuzaklar, ocaklardaki dallara yerden yaklaşık olarak 1-1.5 metre yüksekliğe asılır.
*Tuzaklar, Kabuk böceklerinin yoğunluğunun yüksek olduğu (delikli dal adedi/ocak : %70-80) fındık bahçelerinde *dekara 8 tuzak, yoğunluğun düşük olduğu bahçelerde ise dekara 3-4 tuzak gelecek şekilde asılır.
*Kitlesel yakalama süresince (Haziran sonu - Ağustos ortası) haftada bir kez tuzak kontrolleri yapılır, şişede *bulunan alkol+su karışımı değiştirilir ve tuzak üzerinde yakalanmış olan böcekler temizlenir.
*Tuzak üzerinde kaplı olan "TANGLEFOOT" böcek tuzağı kaplama yapışkanının kirlenmesi ve kuruması *durumunda, tuzaklar temizlendikten sonra yapışkan madde tekrar sürülür.
*Tuzaklar hasattan önce toplanır ve tekrar kullanılır.
 
 
Merhaba,

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz hafta içi günlerde yoğunluk durumuna göre saat 16:00'a kadar, Cumartesi günleri ise saat 11:30'a kadar siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Pazar günü verecek olduğunuz siparişiniz, Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. Mobil Taşıma bölgelerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir. 

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

ziraidepo.com olarak keyifli alışverişler, sağlıklı günler dileriz.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...