→ 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ←

Perlit 200lt Tarım Perliti Topraksız Köklendirme Perliti

  • PERLİT TARIM 200 LT TOPRAKSIZ KÖKLENDİRME
  • Ürün Kodu: PERLİT 200LT
  • Barkod: 8690000015214
  • Marka: DİĞER MARKALAR
  • Stok: 20+
  • 849,90 TL
Ücretsiz Kargo
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Perlit 200lt Tarım Perliti Topraksız Köklendirme Perliti

Ürün Durumu: Sıfır, Çuval

200LT PERLİT ÇUVALI TARIM PERLİT

200lt paket çuvalda tarafınıza gönderilmektedir. Stok durumuna göre, Çuval üzerinde yazı değişikliği olabilir.

 
Seracılık, sebze yetiştiriciliği, fidecilik, çiçekçilik, mantarcılık, ve topraksız tarım ortamlarında toprak düzenleyicisi olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır.
      Perlitin toplam gözenekliliği %90, havalanma gözenekliliği %60 civarında olduğundan toprak drenajını düzenler, havalanmasını sağlar.
      Perlit bünyesindeki gözenekler sayesinde filtrasyonu arttırır, buharlaşmayı azaltır. Sulama ihtiyacını azaltarak tasarruf sağlar.
      İnorganiktir. Hastalık taşımaz, barındırmaz.
      Çözünebilir iyonların çok az olması sebebiyle tuz ve alkalilik açısından sorun yaratmaz.
      Nötr (pH=6,5-7,5) oluşu ve düşük kimyasal tamponluğu ile ortam pH"ını kolayca düzenler.
      Isı izolasyon özelliği sebebiyle bitkilerin sıcaklık değişimlerinden etkilenmesini asgari seviyeye düşürür.
      Ömrü uzundur. Steril üretimde yapısı bozulmadığından topraksız tarımda 6 yıla kadar kullanım ömrü olduğu gibi, üretim ortamının iyileşmesi sebebiyle erken ürün elde etme imkanı sağlar.
      Yapısı itibariyle fide köklerinde yıpranma ve hasarları önler.
      Göllenme, şişme, kabuk oluşturma, balçıklanma, kötü drenaj, çatlama gibi özelliklerin hiçbirini göstermez.

Topraksız Üretimde Perlit

Sera sektöründe kullanılan toprağın kısa sürede değişmemesi, aynı ürünlerin üretime devam edilmesi sebebiyle sera toprağı yorulmakta, üretim kalitesi ve zamanı aksamaktadır.

Organik tarım ile sağlıklı ürün üretilmesi son yılların güvenilir ürün talebini artırmıştır.Bu sebeple Topraksız tarım uygulaması etkin bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Topraksız tarım uygulaması birçok dış ülkede %95"lere varan oranlara ulaşmaktadır.

Tarımda Perlit tek başına kullanılabildiği gibi, kum, ağaç kabuğu, torf gibi diğer maddelerle birlikte karıştırılarak kullanılabilmektedir.

Torbalar içinde üretim: Perlit veya Perlitli karışım ihtiyaca uygun miktarda torbalara konmakta, bitkiler bu torbalar içine dikilerek çok kolay bir şekilde yetiştirilmektedir. Torbalar siyah plastik örtüler üzerine belli aralıklarla sıralanmakta, besin eriyikleriyle su ve besin ihtiyaçları karşılanarak yetiştirilmektedir.
 
Topraksız üretim: Perlit veya perlitli karışım siyah plastik örtü üzerine muhtelif kalınlıkta serilmekte, fideler belli aralıklarla tabaka üzerine dikilmekte, su ve besin maddesi ihtiyaçları sulama suyu içinde verilmektedir.
 

Topraksız tarımın faydaları
 
Topraktan gelen hastalık ve zararlılarla yabancı otlardan kaynaklanan sorunlar önemli ölçüde azalmaktadır.
 
Suyun ve besin maddelerinin dozu ürünün ihtiyacına uygun olarak kolayca ayarlanabilmektedir.
 
Topraksız tarım olması sebebiyle tarım alanı olmayan zeminler tarıma kazandırılmaktadır.
 
Suyun buharlaşması ve sızma sebebiyle kayıpları azaltılabildiği için sudan büyük ölçüde ekonomi sağlanmaktadır.
 
Toprak işleme, değiştirme, temizleme, bakım gibi seralarda işgücü harcamaları gerektiren faaliyetler ortadan kalkmakta, işçilik ve üretim maliyeti oldukça düşmektedir.
 
      Ekim zamanları ve aynı toprakta sürekli üretim yapmanın sorunları ortadan kalkmaktadır.

 
Perlit Toprak Düzenleyicisidir
Perlit, parklar, bahçeler, yürüyüş parkurları, futbol ve golf alanları çim toprakları için toprak düzenleyicisi olarak başarı ile kullanılmaktadır. Çimleri dış etkilerden korur. Basılma ile sıkışma ile çim zayıflarını önler.
      Perlit kullanımı ile çimin gelişme alanı genişlemekte, belirli bir alandaki çimlenme sayısı artmaktadır.
 
      Perlit kullanımı ile çimin gelişme alanı genişlemekte, belirli bir alandaki çimlenme sayısı artmaktadır.
 
      Çim sahalarda kullanılacak perlit seçimi önemlidir. İri taneli Perlit homojen bir şekilde karıştırılarak kullanılması uygundur.
 
      Toprak sahalarda Perlit kullanımının faydası esnek¬lik ve yumuşak bir zemin elde etmek için üst zemi¬nin altına uygulanmaktadır.
 
Çimlendirme Yetiştiriciliğinde Perlit
 
Perlit muhtelif sebze, çiçek ve benzeri tarım ürünleri tohumlarının çimlendirilmesinde kullanılmaktadır. Perlit hazırlanan kaplar (muhtelif kasa ve saksılar gibi) içinde usulüne uygun şekilde doldurulur ve tohumlar ekilir. Büyüyen fideler sökülerek üretim alanlarına dikilir.

Bitki Köklendirmede Perlit

Çiçek, meyve ve sebzelerin geliştirilmesi için çeliklerinin köklendirilmesine ihtiyaç vardır. Perlit tek başına veya diğer harçlarla karıştırılarak köklendirme süresini kısalttığı için tüm Dünyada ve yurdumuzda geniş şekilde kullanım sahası bulmuştur.
 
 
Merhaba,

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz hafta içi günlerde yoğunluk durumuna göre saat 16:00'a kadar, Cumartesi günleri ise saat 11:30'a kadar siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Pazar günü verecek olduğunuz siparişiniz, Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. Mobil Taşıma bölgelerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir. 

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

ziraidepo.com olarak keyifli alışverişler, sağlıklı günler dileriz.
 
Yükleniyor...