→ 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← --------------------ziraidepo-------------------- → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← --------------------ziraidepo-------------------- → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← --------------------ziraidepo-------------------- → 1000₺ ve üzeri alışverişlerinizde KARGO BEDAVA! ← --------------------ziraidepo--------------------

Doktor Tarsa Docto-Humate Leonardit 500 gr Humik Fulvik Asit %65

  • Docto-Humate Leonardit 500 gr humik fulvik asit 65
  • Ürün Kodu: STK000019368
  • Barkod: 6249357304889
  • Marka: DR TARSA
  • Stok: 18
  • 109,90 TL
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Doktor Tarsa Docto-Humate Leonardit 500 gr Humik Fulvik Asit %65

Ürün Durumu: Paketinde, 500gr Metal Kutu

Besin alımını arttırır.
Dona dayanıklılığı arttırır.
Toprak özelliklerini iyileştirir, organik madde içeriğini arttırır.
Tohum çimlenmesini destekler.
Toprağı havalandırır & su alımını iyileştirir.
Yararlı toprak canlılarını harekete geçirir.
Kök gelişimini teşvik eder.
Hasatta verim ve kaliteyi arttırır.
Patojenlerin önüne geçer, bitkiye yardımcı olur.
Aşırı toprak EC ve pH değerlerini tamponlama etkisi vardır.
Yıkanma azalır.


KULLANILDIĞI YER VE DOZLAR
Docto-Humate her çeşit meyve, narenciye, zeytin, bağ vs. gibi ağaç türlerinde ve sera bitkileri, sebze, hububat, pamuk, baklagiller, mısır, ayçiçeği, soya, tütün, patates, şekerpancarı vs. gibi her çeşit tarla bitkilerinde kullanılır. Docto-Humate suda eriyebilir toz formülasyonda olduğundan tavsiye edilen doz belli miktar suda karıştırılarak eritilir ve hazırlanan karışım toprağa veya yaprak gübreleri, herbist, insektist, fungustler ile karıştırılarak yapraklara uygulanır.


ÖZELLİKLER
Docto-Humate, humik asit ihtiva eden bir preparat olup, topraktaki bitki artıklarının ayrışması ve sıkışması sonucu oluşan Leonardit isimli maddenin kimyevi muameleye tabi tutulması ile elde edilir. Docto-Humate doğal bir toprak düzenleyicisidir.
Docto-Humate bitki gelişmesini ve verimini arttırır.
Düzenli kullanımıyla toprakta oluşan sertleşmeyi çözer, bitkinin daha kolay köklenmesini sağlar.
Suyun ve havanın toprak içinde hareketini düzenler ve bitkinin kullanımına sunar.
Topraktaki aşırı sodyuma karşı toleransı arttırır.
Toprakta mevcut besin maddelerini şelatlayarak bitkiler tarafından alınmalarını sağlar. Demir iyonlarını ve diğer besin maddelerini serbest hale getirir.
Toprakta iyon alışverişini artırarak kil minerallerince tutulan fosfor, kalsiyum ve iz elementlerini serbest hale getirir ve bitkilerce kullanılmasını sağlar.
Topraktaki mikroorganizma faaliyetlerini arttırır. Tohumların kısa sürede çimlenmesine yardım eder.
Toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik özelliklerini düzenler ve bitkilerin daha sağlıklı, güçlü gelişmelerini sağlar. Böylece kaliteyi ve verimi arttırır. Ayrıca hasattan sonra daha uzun süre muhafazasını sağlar.

 

Kullanımı

Bitki AdıTopraktan gr/dekarYapraktan gr/dekarKullanma Zamanı
Tarla bitkileri: hububat, mısır, soya, pamuk, tütün, ayçiçeği, yem bitkileri, şekerpancarı vs.150-250 ( Tohum yatağına yada kök bölgesine)25-40Ekim Öncesi: Docto-Humate sıvı gübrelere katılarak kullanılabildiği gibi doğrudan katı gübrelerle karıştırılarak da kullanılır. Ekimden önce veya sonra tatbik edilen yabancı ot ilaçları ile karıştırılarak da kullanılır. Ekim Esnasında: Sıvı ve katı gübrelerle karıştırılarak toprağa tatbik edildiği gibi tek başına tohum yatağına verilerek de kullanılır.
Sebze (domates, biber, patlıcan, hıyar, fasulye, kavun, karpuz, soğan, havuç) patates, çilek, vs.250-350 (Tohum yatağına yada kök bölgesine)20-301-Fidelerin şaşırtılması Esnasında: 100 lt suya 250 gr Docto-Humate konur ve hazırlanan mahlüle fidelerin kökleri bandırılarak dikilir.
Fidanlık ve Seralar (Sebze),Süs bitkileri, vs.150-200 (Tohum yatağına ya da kök bölgesine)15-202-Vegetatif Büyüme Sırasında: Sulama,damlama veya yağmurlama suyuna katılarak tatbik edilir. Damlama veya yağmurlama suyuna katılarak kullanılacak ise tavsiye edilen doz en az 10-15 lt suda karıştırıldıktan ve iyice eritildikten sonra kullanılmalıdır. Her ekim döneminde sulama veya damlama suyu ile toprağa verilir. Damlama veya yağmurlama suyu ile verilecekse 10-15 lt suda iyice eritilerek kullanılmalıdır.
Elma, armut, şeftali, kayısı vs. gibi meyve ağaçlarında, bağ, narenciye ve zeytinde30-50 (Ağaç başına)20-30 gr/100 lt suyaÜç uygulama tavsiye edilmektedir.
1- Tomurcuk ve çiçeklenme döneminde,
2- Meyve teşekkülünde,
3- Meyvelerin büyümelerine devam ettiği mevsim ortasında toprağa tatbik edilir.
Tohumların Islatılması
Küçük daneli tohumlar100 kg tohuma 200 gr Tavsiye edilen doz önce bir miktar suda eritilir, sonra tohumların ıslatılmasında kullanılan suya ilave edilir.
İri daneli tohumlar100 kg tohuma 125 gr Tavsiye edilen doz önce bir miktar suda eritilir, sonra tohumların ıslatılmasında kullanılan suya ilave edilir.
 

Not: *Yapraktan tek başına tatbik edilebileceği gibi yaprak gübreleri, herbist, insektist, fungust ve defoliantlarla da karıştırılarak kullanılabilir.

 
 
Merhaba,

Görmüş olduğunuz ürünün teslimat süresi yaklaşık 3 iş günüdür. Ürünü sipariş verdiğiniz hafta içi günlerde yoğunluk durumuna göre saat 16:00'a kadar, Cumartesi günleri ise saat 11:30'a kadar siparişiniz aynı gün kargoya verilir. Pazar günü verecek olduğunuz siparişiniz, Pazartesi günü kargoya teslim edilmektedir. Mobil Taşıma bölgelerinde teslimat süresi 7-10 güne kadar uzayabilir. 

Eğer kargoyu saat 16:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.

ziraidepo.com olarak keyifli alışverişler, sağlıklı günler dileriz.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...